Çocuklar İçin İstanbul’da Bulunan 10 Bilim Atölyesi

Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerini arttırabilmenin en iyi çözümü nedir diye merak edenler için araştırdık. İşin sırrı çocuklara bilimi aşılamakta! Çocuklara bilimi aşılamak için, oldukça küçük yaşlarda onları bilimle tanıştırmak bizce şarttır. Bu yüzden İstanbul’da bulunan ebeveynler çocukları için yapabilecekleri etkinlikler arasına kesinlikle bilim atölyelerini eklemelidir.

Bilim Atölyelerine Nasıl Gidilir?

Aşağıda anlattığımız atölyelerin tamamı İstanbul’da bulunduğu için İstanbul’da yaşıyor olanlar için ulaşım çok daha rahat olacaktır. İETT otobüsleri ile kolaylıkla ulaşabileceğiniz bilim atölyelerine isterseniz dakikalık araç kiralama ile çok daha hızlı ulaşabilirsiniz. İstanbul çevresindeki yakın bir ilden gelmek isterseniz ucuz otobüs bileti alarak veya araç kiralayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Engineering For Kids

Çocuğunuzun matematik, fen, teknoloji ve mühendislik alanlarında eğlenceli atölyelere katılarak problem çözme yeteneklerini geliştirmesini isterseniz, Engineering For Kids bilim atölyesine göz atmanız iyi olacaktır.

Bu atölye sayesinde çocuklarınız bazı makinelerin nasıl çalıştığını, mühendisliğin ne olduğunu öğrenecektir ayrıca matematik ve fen alanında yer alan bazı kavramları da küçük yaşlarda öğrenecektir. Ayrıca Engineering For Kids‘in temel ilkelerinden biri olan “Sınıftan uzaklaşarak öğrenme” yöntemiyle kapalı alanlarda sıkılmaktan kurtulacak, araştırarak öğrenme fırsatı yakalayacaktır.

İstanbul Ataşehir’de faaliyetlerine devam eden Engineering For Kids sayesinde çocuğunuz, araştıran ve sorgulayan bir birey olacaktır.

Usturlab

Fatih’te faaliyet yapan Usturlab, geleceğin mucitlerine ilham kaynağı olmak ve toplumda farkındalık kazandırmak amacıyla kurulmuştur. Burada çocuklarınız sahip oldukları ilgi alanlarına göre yönlendirilmekte ve alternatif eğitim yöntemleriyle, alanında uzman eğitimcilerle beraber çalışmalar yapmaktadır.

Sanat, bilim, mimarlık, astronomi gibi farklı alanlarda çalışmalar düzenleyen Usturlab, çocukların yaşayarak öğrenmesine ve problem çözme yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olmaktadır.

Miniskop Bilim ve Sanat Atölyesi

Geleceğin yetişkin insanlarına yeni ufuklar açan atölyelerden biri olan Miniskop Bilim ve Sanat Atölyesi, Çamlıca’da yer almaktadır. Atölyenin, alanında uzman eğitmenler tarafından yürütülen astronomi, kimya, elektrik dünyası, doğa atölyeleri, zeka oyunları ve robotik dünyası bölümleri bulunmaktadır. Miniskop Bilim ve Sanat Atölyesi yapmakta olduğu anaokulu etkinlikleri sayesinde okullara da misafir olmaktadır.

İlköğretim seviyesinde bulunan öğrencilerle müfredat kapsamında gördükleri dersleri ile paralel olarak hazırlanan atölyelerde deneyerek öğrenmenin keyfine varmaktadır. Miniskop Bilim Atölyesi içerisinde bulunan ve uzay temalı bilgilendirici filmler gösterilen bir planetaryum sayesinde çocukların uzaya dair meraklarının bir kısmını gidermek mümkün olmaktadır.

Ayrıca, çocuğunuzun bir sonraki doğum günü partisini Miniskop’ta bilim temalı bir şekilde yapabilirsiniz.

Tema Kids                          

Tema Kids, atölyesine katılım sağlayan her çocuğun potansiyelini ortaya çıkarmak, yeni ilgi alanlarını keşfetmesini sağlamak, gelişim ve becerilerini geliştirmek amacıyla kurulan bir merkezdir.

İstanbul’un Beykent ilçesinde güvenlikli bir kampüs içerisinde, yeşillikler içinde bahçelere sahip, çok büyük bir arazide faaliyetlerine devam eden veren Tema Kids, 0-12 yaş arasında kalan çocuklara yönelik çalışmalar yapmaktadır. Tema Kids etkinlikleri arasında sanat eğitimi, hareket, outdoor çalışmalar ve akıl oyunları gibi hem eğlendiren hem de öğreten etkinlikler bulunmaktadır.

Yapılan etkinliklerin temeline bir oyun koyan Tema Kids, oyun ve eğlenceyi birleştirerek sunan, ayrıca doğayla barışık çocuklar yetiştirmeyi sağlayan merkezler arasında yer almaktadır.

3B Çocuk Akademisi

” Beceri, Bilgi ve Başarı” diyerek yola çıkan ve ismine de buradan ilham alan 3B Çocuk Akademisi çocukları masa başında tutmak yerine üreterek, geliştirerek ve en önemlisi çocukların düşünmelerini sağlayarak oyun oynamaya, eğlenmeye ve öğrenmeye davet etmektedir.

2-6 yaş arasında kalan çocuklara verilen dünyadaki tüm oyun merkezli eğitim programlarını inceleyerek kurulan 3B Çocuk Akademisi çocukları çok seven, onlara oldukça fazla özen gösteren ve ilgilenen, uzman bir ekip yardımcı olmaktadır.

Çocuklar İçin İstanbul’da Bulunan 10 Bilim Atölyesi
Başa dön